Sport

5. května 2015

Florbalisté VUT opět porazili tým MU. Podruhé

Nejen v hokeji, ale už i ve florbale poměřuje síly Vysoké učení technické v Brně s Masarykovou univerzitou. Po loňské premiéře se letos 28. dubna konal druhý ročník florbalového klání. A brněnská technika v něm skórem 8:6 obhájila vítězství. „Akce se po všech stránkách vydařila. Diváci si užili, protože zápas byl dramatický až do konce,“ informoval trenér florbalového týmu techniky Jiří Kysel.

Oba týmy podporovala v hale ve Vodově ulici asi pětistovka fanoušků. První třetina skončila nerozhodně 2:2. „Druhou třetinu ovládl díky zvýšenému úsilí náš tým a vytvořil si rozhodující tříbrankový náskok,“ řekl Kysel. Hráči Masarykovy univerzity ve třetí třetině mohutně dotahovali a vytvořili velký tlak, vyrovnat však nedokázali. Po dramatické koncovce vyhrálo VUT 8:6. Příště se týmy utkají v rámci kvalifikace na České akademické hry 19. května, na další florbalový souboj si pak fanoušci počkají opět do příštího května. (kat)