Téma

10. listopadu 2016

Díky výhře Ceny Wernera von Siemense jsem nastartoval kariéru, říká absolvent Jan Verner

Přihlášky je možné posílat do 25. listopadu | Autor: Cena Wernera von Siemense

Za nejlepší diplomovou práci s názvem Metriky procesů vývoje softwaru, která se zabývá řízením a optimalizací projektu, získal Jan Verner ocenění Wernera von Siemense už před sedmi lety. Tehdy byl ještě studentem Fakulty informačních technologií, a jak sám říká, studium na VUT ho naučilo zejména zodpovědnosti a pečlivosti.

„Nechtěl jsem, aby moje diplomová práce skončila jen v šuplíku, proto jsem se přihlásil,“ vysvětlil důvody účasti v soutěži Verner. Svou práci aplikoval na projekt, na kterém tehdy pracoval. Zapojení do soutěže vřele doporučuje i dalším studentům a doplňuje: „Vlastně jsem se tehdy přihlásil hned do tří podobných soutěží, takže můžu srovnat úroveň. Cena Wernera von Siemense je podle mě nejprestižnější. Zaštiťuje ji Ministerstvo školství, Ministerstvo průmyslu a místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace, jsou přítomni i zástupci firmy Siemens, což soutěži dává něco navíc. Kromě toho se vyhlášení koná v prostorách Betlémské kaple, to je pro účastníky obrovský zážitek.“

Cenu Wernera von Siemense získal Jan Verner za diplomovou práci Metriky procesů vývoje softwaru | Autor: archiv Jana Vernera

Jan Verner pracuje ve společnosti Siemens už skoro deset let a před čtyřmi roky se stal vedoucím vývojového oddělení pro dopravní systémy v Brně, které čítá na sedmdesát zaměstnanců. „Dostal jsem tehdy doporučení od svých kamarádů, šel jsem na pohovor a osud to tak chtěl a přijali mě. Částečný úvazek při škole tehdy výborně doplnil teoretické vzdělání,“ vzpomíná na své začátky ve společnosti Verner. Ve své práci se chce do budoucna zaměřit na nabídku nových řešení pro chytrá města. „Díky inteligentním křižovatkám pomáháme městům výrazně snižovat emise CO2 a optimalizovat dopravu. Naše inovativní produkty dokáží včas upozornit řidiče na dopravní nehody a omezení. Díky tomu se všichni dostanou domů dříve a hlavně bezpečněji,“ okomentoval plány do budoucna Verner.

Se svou domovskou fakultou je stále v kontaktu, dokonce jednu dobu externě vedl kurz Programování C#. „Spolupráce je podle mě oboustranně prospěšná a na fakultu se rád vracím,“ vysvětlil Verner, který zároveň vzpomíná na svá studentská léta: „Studium na VUT bylo náročné, ale naučilo mě odpovědnosti, pracovitosti a kritickému myšlení."

 (pek)

Témata

Související články:
Brněnský akcelerátor opět otevírá přihlášky. V minulosti uspěli i studenti z VUT
Počítačové vidění může identifikovat člověka podle chůze
Vytvořili koordinační systém pro záchranu životů. Dnes ho používá i OSN
Vyvinuli laboratorního robota, který nemá konkurenci. Snažíme se zefektivnit lidskou práci, říká Jakub Adámek z BioVendor Instruments
Aplikace českých vývojářů propojuje mladou generaci se seniory