Téma

12. května 2017

Obrazem: Brněnské výstaviště zaplavila červená barva

Králem Majálesu byl zvolent student FSI Jaroslav List | Autor: Petr Chalupa

Několikatisícový dav přivítal nového brněnského krále Majálesu, kterým se stal 22letý student Konstrukčního inženýrství Jaroslav List. S přehledem zvítězil v anketě oblíbeného festivalu, aby si pak od primátora Brna převzal symbolický klíč od moravské metropole. Spolu s ním získal i celou řadu cen, například víc jak sedm stovek piv od Starobrna.

Celodenní program odstartoval v sobotu 6. května na náměstí Svobody, kde studenti brněnských univerzit zahájili svůj průvod na výstaviště. Nepřehlédnutelný červený tým VUT dopravázely i dva vozy Tesla, které studentům zapůjčili členové kolegia rektora. Kandidáti na krále a královnu tak měli velmi reprezentativní příjezd na výstaviště. Z otevřeného vozu pak průvod doprovázel koncert zpěváka Marpa, který se stal hlavním patronem brněnské techniky.

V univerzitní zóně se mezi pavilony G1 a G2 představily studentské spolky VUT, které nabízely všem návštěvníkům Majálesu atraktivní program: studený oheň, trenažer studentské formule a mnoho dalšího. Podívejte se, jak svátek studentů zaznamenali na fotkách studenti FEKTu: Martin Střálka a Petr Chalupa.

Vstoupit do fotogalerie

Tématastudenti studentská soutěž

Související články:
Přijela do Česka studovat jazyky, vymyslela aplikaci na šetrnější spotřebu energie
Stříbrné medaili předcházelo hašení auta. Studentská formule slaví historický úspěch
Historický úspěch týmu TU Brno Racing: po přepočítání výsledků bere nakonec stříbro
Save the Piano! Studentky architektury poslechly – a vyhrály
Stanislav Smatana vymýšlí software umožňující analýzu střevní mikroflóry. Za svůj výzkum získal podporu od Brna