Téma

12. května 2017

Obrazem: Brněnské výstaviště zaplavila červená barva

Králem Majálesu byl zvolent student FSI Jaroslav List | Autor: Petr Chalupa

Několikatisícový dav přivítal nového brněnského krále Majálesu, kterým se stal 22letý student Konstrukčního inženýrství Jaroslav List. S přehledem zvítězil v anketě oblíbeného festivalu, aby si pak od primátora Brna převzal symbolický klíč od moravské metropole. Spolu s ním získal i celou řadu cen, například víc jak sedm stovek piv od Starobrna.

Celodenní program odstartoval v sobotu 6. května na náměstí Svobody, kde studenti brněnských univerzit zahájili svůj průvod na výstaviště. Nepřehlédnutelný červený tým VUT dopravázely i dva vozy Tesla, které studentům zapůjčili členové kolegia rektora. Kandidáti na krále a královnu tak měli velmi reprezentativní příjezd na výstaviště. Z otevřeného vozu pak průvod doprovázel koncert zpěváka Marpa, který se stal hlavním patronem brněnské techniky.

V univerzitní zóně se mezi pavilony G1 a G2 představily studentské spolky VUT, které nabízely všem návštěvníkům Majálesu atraktivní program: studený oheň, trenažer studentské formule a mnoho dalšího. Podívejte se, jak svátek studentů zaznamenali na fotkách studenti FEKTu: Martin Střálka a Petr Chalupa.

Vstoupit do fotogalerie

TémataMajáles studenti Studentský život

Související články:
Na středoevropském finále byly chvíle, kdy jsme byli bezradní, přiznávají finalisté EBEC
Finalistkou Ceny Jindřicha Chalupeckého je studentka FaVU Katarína Hládeková
Jaroslav List: Boj o titul krále Majálesu je pro mě další výzva
Petra Buganská navrhla lávku, která se vznáší nad řekou
Pham Minh Tuan: Češi jsou v jídle větší individualisti. Vietnamci jídlo sdílejí