Lidé

9. května 2015

Studentský trůn ovládlo VUT. Získalo Krále i Miss Majálesu 2015

Byla to dřina, mnohem větší než loni, protože soupeři si na nás dali pozor. A o to více si vážíme vítězství, shoduje se Roman HypskýKateřinou Gregorovou. Že vám jejich jména nic neříkají? Možná vám pomohou jejich nově získané tituly – Král a Miss Majálesu 2015. Oba studenti, kteří letos zasedli na trůn, jsou z Vysokého učení technického v Brně, což je mimořádný úspěch. „Jsme rádi, že jsme takto výrazně porazili Mendelovu univerzitu, která volbu většinou ovládne. Přípravám tam věnují spoustu pozornosti, škola tím doslova žije, a v den majálesu mívají dokonce rektorské volno,“ řekl letošní král Roman, který šel do boje pod přezdívkou Ramon.

S královskými přípravami má zkušenost z loňska, byl jedním z nejbližších spolupracovníků krále Porwiho I. Díky tomu věděl, jak náročné přípravy na volbu ho čekají, a se svoji kandidaturou váhal. Nakonec ho přesvědčili kolegové z týmu. „Je to opravdu vysilující, hlavně poslední tři týdny, kdy jsme se skoro nezastavili. Nicméně člověk získá neocenitelné zkušenosti a kontakty. Zvlášť mně, coby studentovi projektového managementu na Fakultě informačních technologií, se to hodí. Určitě bych do toho šel znovu,“ zdůraznil Ramon.

Svého rozhodnutí nelituje ani Miss Majálesu 2015 Kateřina Gregorová. I když má před státnicemi a školu kvůli volbě zanedbávala, neměnila by. „Byla to zkušenost k nezaplacení, která mi přinesla spoustu nových kamarádů. Horší to bylo s časem, každý den totiž dojíždím ze Znojma, a i když jsem měla školu třeba jen dopoledne, musela jsem do večera čekat v Brně, až se sejde celý tým,“ popsala uplynulé týdny studentka biomedicíny na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií.

Král si zapojení Miss velmi pochvaluje. „S loňským ročníkem se to nedá srovnat. Katka nám ve všem pomáhala, byla důležitou součástí týmu. Nejvíc jí vděčíme za to, že nás, kluky, naučila choreografii na volnou disciplínu. Zvládla to za jeden den, což je obdivuhodný výkon, protože my nejsme zrovna rození tanečníci,“ ocenil partnerku Ramon.

Královský pár usedl na trůn po sečtení čtyř různých hlasování. Podporu sbíral v hlasování na internetu, na místě při konání majálesu, při volné disciplíně a hodnocení programu. „Pokud vím, tak nám nejvíc pomohlo internetové hlasování, ve kterém jsme školu na druhém místě porazili v poměru tři ku jedné. Ale to jsou neověřené informace. Konkrétní výsledky včetně přesného počtu hlasů zatím neznám, ale určitě je zjistím, zajímají mne,“ řekl Ramon.

Vítězstvím královskému páru povinnosti nekončí. Zatím ještě přesně neví, co je v souvislosti s titulem čeká, jisté je jen to, že Ramon se bude podílet na projektu Studentské Brno, ve kterém se magistrát s vysokoškoláky pokusí vylepšit život ve městě. „Já jsem navrhoval bezplatné wi-fi připojení v parcích a na veřejných místech, tak ho nyní budu ze své pozice prosazovat,“ informoval Ramon.

Kateřina Konečná

Vstoupit do fotogalerie

Témata

Související články:
Studenti VUT navrhli první českou mobilní aplikaci, která pomáhá při psychických problémech
V brněnském Big Stepu se představily tři úspěšné firmy, studenti si zkusili práci v jejich IT odděleních
Martin Cígler: Největší brzdou rychlejšího IT rozvoje je nedostatek lidí
Na tištěné violoncello hraje koncertní mistr filharmonie i hokejista
Na VUT se učí i v létě. Letní školy zasvětí zájemce do tajů techniky