Zápisník

9. února 2016
Václav Havlíček

Jak jsem se stal idolem kampaně NEJSEM IDOL

Odpoledne: Sedím a učím se na zkoušku. Teda „učím“. Znáte to. Facebook, seriály, facebook, instagram. No, a vyplatilo se mi to! Sjíždím tajmlajnu a vidím příspěvek VUT. Protože jsem zvyklej je číst, přepínám na plný soustředění a čtu. Shání někoho do videí. Propagační videa naší školy mi přijdou legendární. Kdo neslyšel o Miluji tě mé VUT? Video s mnichem z minulýho roku mělo taky ohlas. Hned píšu Pavle z oddělení marketingu. Už se známe z prezentování na školách a vzdělávacích veletrzích, který pro VUT jezdím, a o kterým jsem psal tady.

Vyměníme si pár mailů, projdu konkurzem a je to! Dostávám texty, co mám říkat, informace kdy a kde se potkáme. Po chvilce hledání studia jsem uvnitř. Jsme tu tři, prý "výkvět VUT". Míša, Radim a já. Všude kamery, poznámky, lidi vypadající dost jinak, než u nás na fakultě. Umělci, ne elektrotechnici. A jídlo! Natáčení je fajn. Řeknu pár vět, dám si pizzu. Potkám Davida Grudla. Režisérka je se mnou zřejmě spokojená, mám z toho radost, ale na druhou stranu… Nemá radost i proto, že NEJSEM IDOL? Ale já asi trochu chci být idol…

Pro přehrávání videa je nutné povolit cookies typu Marketing. Změnu nastavení provedete zde. Video můžete otevřít v novém panelu.

A co ten klip? „Bude to jiný než ostatní klipy.“ ... „Rozbijeme to, co jsme vytvořili v minulých videích.“ Tohle mi řekli. Hm, fajn. Víc mi neprozradí. To, co jsem nahrával já, jsou prerolls – kratičký videa, co vám skočí jako reklama na YouTube a nejdou přeskočit. Říkám to na bytě a spolubydlící vytahujou, že nás budou nesnášet jak „Alzáka“.

O dva týdny později: Klip právě vyšel. Jsem spokojenej, NEJSEM IDOL! „Hele, je to fakt dobrý.“ ... „Ty reklamy jsou takový přirozený, ještě, že se o nic nesnažíte, takhle je to lepší.“ Kámoška mi přidává post na zeď: „Následuj svůj mozek.“ Další mi píše, že „od druháku do výzkumáku“ je dobrej základ rapu, a že čeká rap klip. To už někdo natočil. Ostrava? Ale ti kopírovali nás, ne? Tak je přece nebudem kopírovat. My trendy tvoříme, ne následujeme.

Ale i tak, NEJSEM IDOL.

Pro přehrávání videa je nutné povolit cookies typu Marketing. Změnu nastavení provedete zde. Video můžete otevřít v novém panelu.

Václav Havlíček
student Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií
Jsem student Biomedicínské techniky a bioinformatiky na FEKTu. Ve volném čase se věnuji skautingu, pořádání akcí a samozřejmě sleduju seriály (jako všichni na vysoké). Snažím se zapojovat do všeho, co se kolem mě děje, a z každé akce udělat příležitost se něco dozvědět nebo naučit. Ráno nefunguju.