Zápisník

12. září 2016
Václav Havlíček

Tak jsem tady!

V květnu mi tady na blogu vyšel článek o tom, že se chystám studovat v USA. Uběhlo několik měsíců a hlásím, že se to fakt děje! A jaký to teda je?

Jiný. To je sice dost neurčitej, ale zároveň nejvýstižnější popis. Když jsem se hlásil, říkali mi, ať počítám s tím, že vysoká v USA je spíš jako naše střední. No, nevěřil jsem tomu. MĚLI PRAVDU!

University of Nebraska–Lincoln | Autor: Václav Havlíček

Pořád jsou tu nějaký úkoly. Tím myslím opravdu každej týden v každým předmětu, klidně několik stran příkladů, který sice nejsou tak těžký (někdy jsou), ale stejně nad tím strávím X hodin, protože je to prostě hodně věcí.

Učitelé vysvětlujou dopodrobna, všechno několikrát zopakujou. Jo, na jednu stranu dobrý, na druhou stranu... K čemu vám je, že jste to pochopili, když to pochopili i všichni ostatní a tím pádem to nemůžete vysvětlit výměnou třeba za řešení toho úkolu?

Autor: Václav Havlíček

JEDNOTKY. Jo, USA je poslední země na světě, která používá libry, palce, stopy a pár dalších nesmyslných jednotek. Jako třeba reyn, což je jejich jednotka dynamické viskozity. Takže řešení každýho příkladu chce na začátek převod jednotek, jenže… No, zkuste si to sami!

„Reyn is defined as 1.0 lb.s/in2. A lubricating oil has a viscosity of 3.75 reyn. Convert this viscosity to the units of lb.s/ft2 and N.s/m2.“

Je tu super zázemí! Jestli tohle čte i někdo z vedení školy tak Dobrý den! Máme tady úplně v centru campusu obří knihovnu, která je otevřená 24/7. Má klasický stoly, ale i křesla, místnosti s tabulí a televizí pro skupinový projekty, nebo místnost, kde si můžete natočit svoji prezentaci a kouknout se, jak hrozně u toho vypadáte, a co zlepšit. Taky je tam krb a Dunkin Donuts (prodejna donutů a kávy) otevřená 7am – 3am.

Autor: Václav Havlíček

Většina lidí končí po bakaláři. Kdo pokračuje, tak chce buď učit, nebo dělat výzkum. Je to určitě tím, že musí platit školný, pak si člověk prostě rozmyslí, jak dlouho chce studovat. (Říká někdo, kdo si to právě o rok natahuje).

Známky z předmětu berou VŠICHNI hrozně vážně. Na druhou stranu známka nezáleží jen na jednom projektu a zkoušce, ale je v ní započítaná účast na přednáškách, aktivita v hodině, úkoly, laboratoře, midterm zkouška…. V mých předmětech to vychází třeba tak, že ve dvou ani závěrečnou zkoušku nemám a v ostatních má hodnotu maximálně 35 %.

Já nevím. Je toho moc a ještě víc, mohl bych psát dlouho! A jestli to chcete číst, tak klikněte na můj blog www.rokvkukurici.cz.

Hodně štěstí v novým semestru, pozdravujte za mě Brno a VUT!

Václav Havlíček
student Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií
Jsem student Biomedicínské techniky a bioinformatiky na FEKTu. Ve volném čase se věnuji skautingu, pořádání akcí a samozřejmě sleduju seriály (jako všichni na vysoké). Snažím se zapojovat do všeho, co se kolem mě děje, a z každé akce udělat příležitost se něco dozvědět nebo naučit. Ráno nefunguju.