Lidé

8. dubna 2016

Mariana Tesařová bude reprezentovat VUT v soutěži Miss Majálesu

Letos bude o titul Miss Majálesu bojovat za VUT Mariana Tesařová | Autor: archiv Mariany Tesařové

Usměvavá, milá, akční. A samozřejmě krásná. Taková je kandidátka na Miss Majálesu za VUT Mariana Tesařová. Kromě studia na Fakultě podnikatelské se stíhá věnovat studentskému spolku ISC VUT, a zároveň pomáhá ve volební kampani kandidáta na Krále Majálesu Dan Vinciho IV.

Proč jste se přihlásila do soutěže o titul Miss Majálesu?
V tom, abych do toho šla, mě hodně povzbuzovali kamarádi. Přihlásila jsem se hlavně proto, abych rozšířila povědomí o studentských organizacích na VUT, protože často o nich studenti nemají ani tušení. Navíc se letos většina studentských spolků spojila a připravují program na Brněnský Majáles do VUT zóny, což by mohlo pomoci jejich zviditelnění. Já sama jsem členkou ISC VUT.

Co Vás přimělo se takto angažovat a přidat se k ISC?
Když jsem byla na Erasmu v Mariboru, tak jsem se tam poprvé setkala s lidmi z ESN, pod které spadá i ISC na VUT. Jejich aktivity se mi zalíbily a řekla jsem si, že bych i já chtěla dělat něco podobného pro zahraniční studenty. Po návratu jsem se tedy přidala k ISC. Skvělé je, že kromě toho, že člověk procvičí angličtinu, tak pozná spoustu lidí z celého světa.

Jakou oblast máte ve spolku na starosti?
Starám se o eventy, tzn. že plánuju a organizuju všelijaké aktivity pro zahraniční studenty. Jsou to především různé výlety, tematické party, ale třeba i sociální aktivity jako vaření pro bezdomovce nebo úklid odpadků.

Kandidáti na miss a krále rozjeli kampaň na podporu hlasů | Autor: archiv Mariany Tesařové

Pojďme se vrátit k miss. Tušíte, čím jste zaujala porotu při volbě?
Možná jsem je zaujala tím, že jsem temperamentní a exhibicionistka. Vyhrála jsem ale velice těsně, o jeden bod, takže si myslím, že to bylo hodně vyrovnané a pro porotu to určitě nebylo lehké. Já jsem asi trochu víc showmanka, tak možná u poroty vyhrálo právě to. I když druhá kandidátka zůstala v roli poražené, tak se v kampani pro mě a krále hodně angažuje a pomáhá nám, což mě těší.

Jak budete bojovat o hlasy svých příznivců? Chystáte nějakou kampaň?
Momentálně dotáčíme video, které by mělo být v nejbližších dnech zveřejněno. S kandidátem na Krále jsme nafotili promo fotky a je založená stránka VUT na Majáles, kde se budeme také snažit sbírat hlasy a dostat naše tváře více do povědomí lidí. Později rozjedeme intenzivnější kampaň, ve které nás podporují fakulty, především Fakulta podnikatelská, na které studuji já, a Fakulta stavební, ze které je kandidát na Krále Dan Vinci IV. Také se budeme aktivně účastnit během celého měsíce dubna spousty předmajálesových akcí.

Už víte, jaké akce Vás čekají?
Od organizátorů Majálesu jsme už dostali nějaký předběžný program. Vše odstartovalo stavění májky 7. dubna, pak nás čeká Odpadkobraní, kdy budeme uklízet kampus Pod Palackého vrchem. V programu je také charitativní běh, grilování nebo fotbalový a florbalový souboj univerzit. Bude to opravdu náročný měsíc.

Máte nějaké heslo pro letošní volbu?
V jednotě je síla! To je naše heslo, kterým chceme vyjádřit, že do toho jdeme společně, tedy že se všechny spolky aktivně zapojí do Majálesu i do naší kampaně.

Připravujete se už nyní na soutěžní disciplíny, které Vás čekají přímo na Majálesu?
Přípravy zatím neprobíhají, protože program se teprve ještě tvoří. Letos by měla být jedna společná disciplína pro krále i miss a pak nějaké další, které už budou probíhat samostatně. O některých budeme vědět dopředu, jiné se dozvíme až přímo na místě.

V loňském roce poprvé zvítězila kandidátka VUT. Je to pro Vás motivující, nebo naopak to ve Vás vyvolává obavy, zda se Vám podaří vítězství obhájit?
Obojí. Určitě je to ale pro mě především velká motivace, abych se snažila udržet korunku na půdě VUT.

Mariana Tesařová studuje na podnikatelské fakultě a působí ve spolku ISC VUT | Autor: archiv Mariany Tesařové

Znáte už své konkurentky z Mendelu a MU?
Osobně je zatím neznám, jen jsem viděla jejich fotky. Poznávací schůzka se teprve chystá, takže jsem hodně zvědavá, jaké budou.

Alegorické vozy studentů VUT bývají rok od roku nápaditější a propracovanější. Máte už s naším kandidátem na Krále Dan Vincim IV. představu, jak bude vypadat ten letošní? V jakém se ponese duchu?
Představu už máme, ale téma nebudu prozrazovat, to bude překvapení pro všechny. Ale určitě se mají návštěvníci na co těšit.

Co Vaše královská družina?
Už se kolem nás vytvořila skupina lidí, kteří s námi pracují na kampani a ve všem nám pomáhají. Také se budou účastnit co nejvíce akcí během studentského měsíce. Máme pro ně vyrobená trička, aby byla ta podpora více vidět. Máme velice šikovnou koordinátorku VUT zóny na Majálesu Aničku, která se dost věnuje i naší kampani a pomáhá nám s PR, za což jsme ji oba s králem vděční.

Čím se bavíte ve volném čase?
Můj volný čas vyplňuje práce pro ISC, takže na nic jiného mi nezbývá čas. A nyní samozřejmě i všechny aktivity spojené s volbou Miss Majálesu.

Jaký obor studujete na VUT a jaké máte další plány?
Studuji čtvrtým rokem obor European Business and Finance. Co se týká plánů, tak v létě pojedu do Ameriky a na zimní semestr studovat do Nottinghamu. Také musím napsat diplomku, takže mě čeká spousta starostí. Zatím se rozhlížím v různých oblastech, co by se mi líbilo dělat po studiu.

Pro Marianu Tesařovou hlasujte zde.

(tuš)

Témata

Související články:
Stupka: Tanečníci dnes trénují jako vrcholoví atleti. V Česku jsme ale zaspali dobu
V životě potřebuju pořád hnací motor, říká bývalý ragbista, který dnes závodí na bobech
Zákazník nakoupí přes internet, e-shop podpoří dobrou věc. Student FP VUT založil Podpořit a vybral na neziskovky přes 100 tisíc
Student VUT stojí za BIKEDOO. Unikátním zařízením, které snadno promění vozík v elektrickou trojkolku
Michalovi Šimarovi se podařilo propojit sport s byznysem. Živí se silovou akrobacií