Sport

22. března 2015

Tým Boulder centrum VUT vybojoval 4. místo v českém poháru

Každých čtrnáct dní nové rozmístění chytů. To nabízí Boulder centrum VUT v Brně. Lidé, kteří chtějí pokořit umělou lezeckou stěnu, si tak v univerzitním areálu v Kolejní ulici přijdou na své. „Je jich čím dál více, tento sport zjevně získává na popularitě. Na naši stěnu přitom mohou nejen studenti, ale i ti, kdo s univerzitou nemají nic společného. Pro ně je vstupné do haly sedmdesát korun, pro domácí padesát,“ uvedla Tereza Píšová z Centra sportovních aktivit VUT v Brně.

Právě ona je jednou z těch, která chyty obměňuje. Dvakrát do roka kompletně, každých čtrnáct dní částečně. Mimo jiné proto, že jednou měsíčně se na stěně utkají lidé zapojení do Boulderligy VUT. Své síly v ní pravidelně poměřují přibližně čtyři desítky sportovců. „Letos ligu pořádáme druhým rokem, je vždy celý zimní a letní semestr, tedy dohromady šest měsíců v kalendářním roce,“ informovala Píšová.  

Část ligových lezců se spojila do týmu Boulder centrum VUT a v březnu vybojovala čtvrté místo v Souboji lezeckých stěn a oddílů. „V první kole jsme byli třetí, druhé nám bohužel vyšlo trochu hůř,“ informovala Píšová. Další kolo Českého poháru v boluderingu se uskuteční 2. května v Praze. „Doufáme, že se do té doby náš tým ještě rozroste,“ podotkla Píšová. V tomto klání se totiž započítávají výsledky tří nejlepších členů týmu, kteří nepostoupí do finále. „Proto čím více lezců, tím lépe,“ dodala.

Kateřina Konečná

Vstoupit do fotogalerie

TémataCentrum sportovních aktivit VUT sport

Související články:
Adam a Kateřina Chromí: Já byla zadýchaná, brácha se skoro nudil
Rektor ocenil nejlepší univerzitní sportovce
Studenti VUT zvítězili na Akademickém mistrovství ČR v baseballu. Hráli spolu přitom poprvé
Fotoreportáž: CESA hostila desetiboj v boulderingu
Nikdo nečekal, že se budu střílení věnovat vrcholově, říká nejlepší sportovkyně VUT