Téma

10. listopadu 2015

Design.s zahajuje druhý ročník a spouští přihlášky

Příbor pro handicapované strávníky. Cena společnosti Plastia za design management | Autor: Soňa Hvězdová (ZČU v Plzni)

Mezinárodní bienále studentského designu Design.s. otevřelo registraci prací. Po loňském úspěchu prvního ročníku mají studenti a absolventi opět možnost ukázat veřejnosti svůj talent na poli designu. Návštěvníci si tak budou moci po dvou letech udělat obrázek o tom, jaké projekty vznikají nejen na českých, ale i zahraničních uměleckých školách, a jaké trendy pronikají do oblasti módy či průmyslového designu.

Do nadcházejícího ročníku bienále se mohou přihlásit nejen studenti designu a příbuzných oborů, ale i čerství absolventi. Podmínkou je pouze, že práce musela vzniknout během doby studia a nesmí být starší než tři roky. Přijímány budou samozřejmě i práce ze zahraničí. Společným tématem je produktový design v jeho rozmanitých podobách. Je tedy možné zasílat návrhy z různých výrobních odvětví, jako jsou módní design, grafický design, včetně motion designu, produktový a průmyslový design. Nejlepší práce budou vystaveny na výstavě, která se uskuteční od 17. 6. do 25. 9. 2016 v Technickém muzeu v Brně. Odborná porota složená z profesionálů z oboru následně vyhlásí vítěze, který si odnese Cenu bienále Design.s.

Projekt Design.s chce představit to nejlepší ze studentského designu, jenž vzniká na českých, ale i zahraničních univerzitách. Bienále se tak má stát platformou pro konfrontaci a výměnu zkušeností. Design.s navazuje na výstavy absolventských prací, které se v muzeu již několikrát uskutečnily. Současně tak chce i pokračovat v tradici bývalého Design centra České republiky, které v Brně v minulosti sídlilo, a představit tak město Brno jako město designu. 

Vstoupit do fotogalerie

(tuš)

Témata

Související články:
Vědci z VUT významně pomohli s výrobou ochranných pomůcek a nyní pracují na nových projektech
Výstava Loučení je intimní zpovědí o odchodu člověka
Je to dobrý pocit, sednout si na vlastní lavičku, říká autor šlapanického mobiliáře
VUT v Brně vychovává kvalitní designéry. Talent designu 2014 to opět prokázal
Na začátku je vždycky tužka a papír, říká držitel Red Dot Design Martin Tvarůžek