Téma

30. listopadu 2015

Dvoudenní konference Techfest přilákala stovky studentů

Technická konference Techfest 2015 na FEKTu | Autor: BEST Brno

Ekonomika, informační technologie, vodní sporty, aviatika nebo průmyslový design. I takhle široký může být záběr jedné konference. Na listopadovou technickou konferenci Techfest 2015 zavítaly stovky studentů. Přestože akci hostila Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, přednášky a workshopy navštívili i studenti Fakulty strojního inženýrství, Fakulty chemické nebo Fakulty informačních technogií. Akci pořádala studentská organizace BEST Brno.

“Techfest byl plný skvělých přednášek a workshopů, ale nejvíc ve mě zanechalo setkání s Miroslavem Trnkou. Je to človek, který nám předával své zkušenosti nejen během přednášky, ale večer si zašel se studenty sednout a dál pokračoval v diskuzi. Myslím, že to nadšení bylo oboustranné a s panem Trnkou jsme už dohodli další návštěvu naší univerzity," prozradila jedna z organizátorek konference Anna Kruljacová, která studuje na Fakultě podnikatelské. Podobně sdílní byli i další hostující odborníci. Například Martin Šula, tvůrce JetSurfu, strávil diskutováním se studenty téměř celou další hodinu po skončení přednášky.

Druhý ročník konference Techfest nabídl studentům možnost setkání se špičkovými odborníky z praxe. Pozvání na Techfest přijal například Maarten van Leeuwen, generální ředitel Alvey Group, která se věnuje průmyslové automatizaci. Dále na akci vystoupil zakladatel antivirové společnosti ESET Miroslav Trnka, designér Petr Novague a mnozí další. “Díky přednáškám světově uznávaných odborníků, účasti prestižních firem a pozitivní zpětné vazbě od studentů mohu říct, že se mezinárodní technická konference Techfest 2015 vydařila. Věřím, že akce má do budoucna potenciál mezinárodního růstu, protože pomáhá studentům rozšiřovat jejich obzory a může je inspirovat také v jejich profesním životě,” okomentoval letošní ročník student Fakulty strojního inženýrství Tomáš Bula, který se podílel na organizaci dvoudenního Techfestu.

Autor: BEST Brno

Páteční část programu patřila specializovaným workshopům. Například společnost FEI nechala účastníky na dálku ovládat elektronový mikroskop. Firma ŠKODA Auto na Techfestu představila svůj projekt digitální výrobní haly. Strojírenská společnost Honeywell Aerospace Olomouc zase předvedla své výrobní technologie, například pro nekonvenční způsob zpracování materiálu – řezání a vrtání laserem, elektrochemické obrábění, 3D tisk a další. Mezi další zajímavé workshopy patřil ten od firmy Flex, ve kterém studenti řešili společný projekt z oblasti elektronických systémů. IT společnost Foxconn si pak pro svoje návštěvníky přichystala praktickou aplikaci principů Industry 4.0. Poslední workshop připravili zástupci samotné studentské organizace BEST a věnoval se tématu konfliktů.

Konference Techfest byla pro studenty VUT v Brně vítaným zpestřením. Přednášky navštívily přes dvě stovky studentů, dalších sto se zúčastnilo pátečních workshopů. Celá akce se nesla ve velmi přátelské a uvolněné náladě, k čemuž přispěli zejména oslovení hosté.

Pavel Pangrác (BEST Brno)

Autor: BEST Brno
Vstoupit do fotogalerie

Témata

Související články:
Na elektrofakultě pracují na metodě, která odhalí vady solárních panelů
Byl jsem blázen, který všude jezdil na bruslích, říká nadějný rychlobruslař
VUT navštíví Claude Cohen-Tannoudji, nositel Nobelovy ceny za fyziku
Neuronová síť pomůže s klasifikací nádorových buněk. Studenti FEKT s ní uspěli v soutěži
Během prestižní stáže v Izraeli zkoumal student FEKT VUT vliv anestetik na mozkovou aktivitu