Téma

3. května 2018

Na Majálese se představí nový Dragon 8. Návštěvníci ochutnají i univerzitní vína

Studentské organizace si pro návštěvníky připravily spoustu aktivit, kterými se mohou pobavit | Autor: archiv VUT
Skvělou zábavu i chvíle odpočinku si užijí návštěvníci Brněnského Majálesu, kteří zamíří do VUT zóny. Studentské organizace si totiž připravily spoustu technických vychytávek a pokusů: od ohně, který nepálí, po rotogen, díky němuž si každý může uvařit čaj pomocí energie, kterou sám vyprodukuje.

Červená VUT zóna se tradičně rozprostře na terase mezi pavilony G1 a G2, kterou osvítí obrovský nápis VUT. Návštěvníci si budou moci užít taneční podložky od ISC VUT Brno, herní automat organizace Studenti pro studenty nebo Koohwheel, což jsou speciální elektrické longboardy, které určitě zaujmou všechny, kteří se rádi prohání po městě, ale také si rádi trošku zalenoší. Na památku si pak mohou návštěvníci odnést odznáček ze stánku organizace BEST Brno. Po vyzkoušení všeho, co zóna nabídne, určitě neuškodí chvíle odpočinku. K tomu poslouží čajovna s luxusními vodními dýmkami.

„Ve spolupráci se společností AT Computers se mohou milovníci techniky na stánku Fakulty podnikatelské těšit na výplody nejmodernější herní techniky. K dispozici bude šest špičkových notebooků, na kterých si návštěvníci mohou zahrát proti svým kamarádům nejrůznější hry. Dále se budou moci projet na Masarykově okruhu v simulátoru Project Cars 2 a v neposlední řadě vyzvat svého nemesis na partii v Mortal Combat,” popsala koordinátorka VUT zóny Alexandra Tomášová. Na stánku se také mohou zájemci informovat o turnaji ve hrách Overwatch a Gwent, nebo se přímo na tento turnaj, který proběhne 11. května v prostorách Fakulty informačních technologií, registrovat.

Vloni se ve slavnostním průvodu objevil mimo jiné elektromobil Tesla | Autor: archiv VUT
Tím ale program určitě nekončí. Poprvé v historii se na Brněnském Majálese odehraje slavnostní představení Dragona 8 od TU Brno Racing. Jeho odhalení proběhne od 13 hodin v showtrucku. Letošní novinkou na Majálese budou také univerzitní vína. „Ta budou k ochutnání na stánku Studentského Brna a hosté tak získají možnost porovnat jednotlivá školní vína a my jsme zvědaví, jestli náš Sauvignon Blanc a Bokovka budou chutnat nejvíc,” doplnila Tomášová.

Po celou dobu festivalu budou návštěvníci potkávat v areálu výstaviště královskou gardu, která bude sbírat hlasy pro kandidáta na Krále Rada a Královnu Rudy. Na místě se pak bude hlasovat pro kandidáty pomocí ústřižků ze vstupenek, které můžou návštěvníci vhazovat do boxů k tomu určených.

Letošní, již 15. ročník oslav studentského života, se bude konat v sobotu 5. května na brněnském výstavišti. Už od 10:30 se na náměstí Svobody rozehrají kapely a v 11 hodin vyrazí z centra města průvod, ve kterém pro VUT zahraje hlavní hvězda festivalu, kapela Rybičky 48.

Vstoupit do fotogalerie

(kah)

Témata

Související články:
Každá výzva nás posouvá dál, věří kandidátka na královnu Majálesu
Chicken Wings staví letadla a soutěží ve světě. V Česku nemají konkurenci
VUT podpoří začínající podnikatele. Nabídne workshopy i peníze do začátku
Na FIT VUT se studenti mohli zapojit do čtyřiadvacetihodinového hackhatonu
Cenu Bohuslava Fuchse získaly práce zaměřené na lokalitu "brněnského Bronxu"