Téma

8. července 2020

Studentky z Fakulty podnikatelské zazářily v mezinárodní soutěži Euroweek s projektem zaměřeným na cirkulární ekonomiku

Letošní soutěžní prezentace proběhly online | Autor: archiv Euroweek
Online podobu nabrala letošní mezinárodní studentská soutěž Euroweek. Ačkoliv se původně měla konat na řecké univerzitě International Hellenic University, proběhla nakonec přes internet. I přes překážky způsobené koronavirem se studentům z Fakulty podnikatelské VUT v silné mezinárodní konkurenci dařilo. Mezi 13 finálními projekty od vysokoškoláků z 15 zemí světa zazářily studentky FP VUT Petra Klimánková a Tereza Kelnarová, které pod vedením Lenky Smolíkové získaly za projekt první místo.

I letos se Fakulta podnikatelská VUT zapojila do mezinárodní studentské soutěže Euroweek, která se konala už po šestadvacáté. Soutěž, kterou organizuje síť PRIME Networking, má studenty lépe připravit do praxe a dát jim možnost ozkoušet si spolupráci v mezinárodním týmu.

Patnáct zapojených univerzit z Evropy, Spojených států či Kolumbie vždy na podzim vypíše projekty, do kterých se následně mohou studenti přihlásit. Spolu s kolegy z jiných vysokých škol a se zahraničními partnery následně na projektu několik měsíců pracují. Celá soutěž pak vyvrcholí v rámci Euroweeku, kdy jednotlivé projekty představí odborné porotě, která z nich následně zvolí vítěze. „Studenti musí v rámci soutěže kromě prezentace napsat také plnohodnotný vědecký článek a vytvořit vědecký poster. Celkově se jedná o tvrdou práci, v jejímž rámci se studenti zdokonalují nejen v jazykových dovednostech, ale také v logickém myšlení, týmové práci či prezentačních dovednostech. V letošním ročníku navíc museli natočit i video s prezentací nejdůležitějších výsledků,“ upozornila Iveta Šimberová, proděkanka pro zahraniční vztahy Fakulty podnikatelské VUT.

Tématem letošního ročníku byla udržitelnost a původně vzniklo 16 projektů od studentů z 15 zemí. Ti se měli potkat v Řecku, které mělo 26. ročník soutěže hostit. Kvůli koronaviru ale nakonec proběhla celá akce online. I z toho důvodu se do samotného hodnocení nakonec přihlásilo pouze 13 projektů.

I přes komplikace způsobené pandemií a nutnost prezentovat odborné porotě online se skvělým výsledkem může pochlubit právě Fakulta podnikatelská VUT. Studentky Petra Klimánková a Tereza Kelnarová totiž pod vedením Lenky Smolíkové z FP VUT získaly první místo za nejlepší projekt. Ve své práci se věnovaly byznys modelům v cirkulární ekonomice.

„Všichni se už těšíme na další ročník, který se tentokrát bude konat ve Francii. A pevně doufáme, že v příštím roce už bude možné soutěž Euroweek uspořádat standardním způsobem,“ dodala Iveta Šimberová. Fakulta podnikatelská soutěž hostila už dvakrát. A to v roce 2016 a v loňském roce.

(zep)

Témata

Související články:
První žena v čele týmu formule má skvěle rozehráno
Majáles se po 2 letech vrací, královští kandidáti z VUT jsou připraveni bojovat
Každá výzva nás posouvá dál, věří kandidátka na královnu Majálesu
Fakulta podnikatelská hostila konferenci i soutěž s tématem digitalizace v podnikání. Zazářili studenti i organizátoři
Pavla Srbová umí odhadnout, zda je stavební firma ohrožena bankrotem. Za svůj výpočetní model získala 3. místo v soutěži FINDiplomka roku