Téma

1. srpna 2016

Na VUT se učí i v létě. Letní školy zasvětí zájemce do tajů techniky

VUT v Brně na konci léta pořádá několik letních škol pro zájemce o technické obory | Autor: archiv FEKT VUT v Brně

Kdo i v letních měsících touží po vzdělání, na VUT má šanci. Univerzita totiž koncem prázdnin a během září pořádá letní školy, které jsou zaměřené na nejrůznější technické oblasti. Zájemci o studium i budoucí prváci si tak mohou doplnit a rozšířit svoje znalosti techniky a seznámit se s prostředím vysoké školy.

Již tradičně pořádá Fakulta informačních technologií Letní počítačovou školu FIT. Její specialitou je, že je určena především pro dívky ze základních a středních škol. Ani klukům však vstup zakázán není a mohou se také přihlásit, a to do konce srpna. Letní škola bude probíhat v areálu fakulty na Božetěchově ulici každý den v termínu od 29. srpna do 2. září. A na co se mohou mladí „ajťáci“ těšit? Budou to především různé hry, exkurze a workshopy. Studenti si tak budou moci zalétat v leteckém simulátoru, naučí se základy programování, navštíví společnost IBM a setkají se se zajímavými ženami z oboru. Součástí jsou také dvě soutěže – fotografická a literární, do níž se budou moci zapojit kreativní jedinci a vyhrát zajímavé ceny.

V rámci Letní počítačové školy si mohou účastníci zalétat v simulátoru | Autor: archiv FIT VUT v Brně

Pro budoucí prváky, kteří budou od září studovat Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií, je připravena Letní škola elektrotechniky. „Letos ji pořádáme již potřetí a má za úkol seznámit studenty přicházející především z gymnázií s elektrotechnickou problematikou,“ popsala hlavní účel Taťána Krajčírovičová. Celkem čtyři zářijové dny tak budou mít účastníci možnost prozkoumat fakultu, například při návštěvě zkratovny, získat potřebné znalosti při praktických cvičeních v laboratořích Ústavu teoretické a experimentální elektrotechniky, ale také poznat život studentů. „O volnočasovou zábavu se totiž postará fakultní spolek Studenti pro studenty, který pomáhá studentům prvních ročníků se zorientováním ve škole a během semestru pořádá spoustu studentských akcí,“ doplnila Krajčírovičová.

Deset dní plných matematiky, chemie, deskriptivní geometrie, informatiky a fyziky si užijí všichni milovníci těchto předmětů na Letní technické škole Fakulty stavební. Čeká je nepřeberné množství přednášek ze zmiňovaných oblastí. Na konci každého dne se studenti seznámí zábavnou formou s problematikou řešenou na vybraných odborných ústavech fakulty. Letní škola bude probíhat od 31. srpna do 9. září a všichni účastníci na závěr kurzu obdrží certifikát o jejím absolvování.

Autor: archiv FEKT VUT v Brně
Autor: archiv FEKT VUT v Brně
Autor: archiv FEKT VUT v Brně
Autor: archiv FIT VUT v Brně
Autor: archiv FIT VUT v Brně
Vstoupit do fotogalerie

(kah)

Témata

Související články:
Ženy z VUT, které hýbou světem vědy a techniky
Studentský trůn ovládlo VUT. Získalo Krále i Miss Majálesu 2015
Klub Elektron oslaví příští rok dvacetiny
Neomezená dovolená pro naše zaměstnance byl dobrý nápad, říká ředitel ARTINu a absolvent VUT Jan Najvárek
Na tištěné violoncello hraje koncertní mistr filharmonie i hokejista