Téma

16. listopadu 2018

Startuje festival Prototyp. Představí vědce, umělce i kutily

Na festivalu se představí čeští i zahraniční umělci a inovátoři | Autor: archiv festivalu Prototyp
Pokud hledáte program na víkend, neměl by vám ujít festival vědy a umění Prototyp. Již pátý ročník festivalu se uskuteční na brněnském výstavišti v pavilonu A. Potrvá od pátku 16. listopadu do neděle 18. listopadu a bude nabitý exkurzemi, workshopy a zajímavými akcemi. Rodiny s dětmi pak mohou využít i zvýhodněný vstup na festival kutilství Bastlfest, který se koná v nedalekém VIDA! science centru.

Festival vědy, umění, technologií a makerů zahájí páteční večírek hudebními vystoupeními a módní přehlídkou. „Víkend už pak bude o něco klidnější a bude plný přednášek a workshopů. Celkově očekáváme okolo dvou tisíc návštěvníků,“ uvedl spoluorganizátor festivalu Prototyp Jan Machát. Celý program včetně detailů je ke stažení na www.prototypbrno.cz.

Celý víkend poběží interaktivní výstava Prototyp ART a jak během soboty, tak v neděli mohou návštěvníci využít komentovaných prohlídek a projít si expozici s odborníky. "Představí se talentovaní začínající i zkušení tvůrci z České republiky a zahraničí s uměleckými díly využívající zvuk a pohyb, umělou inteligenci, UV světlo, 3D tisk, videomapping a další novomediální prvky," přiblížil Machát. Novinkou festivalu je pak veletrh Makers, v rámci kterého se představí vystavovatelé z řad kutilů a institucí. Zájemci mezi nimi najdou například FabLab, StrojLAB, Formule student či BUT Chicken Wings a zapojit se mohou do řady dílen, které si vystavovatelé přichystali.

(zep)

Témata

Související články:
Na začátku je vždycky tužka a papír, říká držitel Red Dot Design Martin Tvarůžek
Nabídku stáže v CERNu jsem nejprve odmítl, říká Pavel Hilšer
Auxetický materiál se chová jinak, než byste čekali, říká student Tomáš Vítek
Patentovaný systém z VUT na proplachování kanalizace bude pomáhat v Evropě
Model plic pomůže přejít od píchání inzulinu k jeho inhalaci