Téma

16. listopadu 2018

Startuje festival Prototyp. Představí vědce, umělce i kutily

Na festivalu se představí čeští i zahraniční umělci a inovátoři | Autor: archiv festivalu Prototyp
Pokud hledáte program na víkend, neměl by vám ujít festival vědy a umění Prototyp. Již pátý ročník festivalu se uskuteční na brněnském výstavišti v pavilonu A. Potrvá od pátku 16. listopadu do neděle 18. listopadu a bude nabitý exkurzemi, workshopy a zajímavými akcemi. Rodiny s dětmi pak mohou využít i zvýhodněný vstup na festival kutilství Bastlfest, který se koná v nedalekém VIDA! science centru.

Festival vědy, umění, technologií a makerů zahájí páteční večírek hudebními vystoupeními a módní přehlídkou. „Víkend už pak bude o něco klidnější a bude plný přednášek a workshopů. Celkově očekáváme okolo dvou tisíc návštěvníků,“ uvedl spoluorganizátor festivalu Prototyp Jan Machát. Celý program včetně detailů je ke stažení na www.prototypbrno.cz.

Celý víkend poběží interaktivní výstava Prototyp ART a jak během soboty, tak v neděli mohou návštěvníci využít komentovaných prohlídek a projít si expozici s odborníky. "Představí se talentovaní začínající i zkušení tvůrci z České republiky a zahraničí s uměleckými díly využívající zvuk a pohyb, umělou inteligenci, UV světlo, 3D tisk, videomapping a další novomediální prvky," přiblížil Machát. Novinkou festivalu je pak veletrh Makers, v rámci kterého se představí vystavovatelé z řad kutilů a institucí. Zájemci mezi nimi najdou například FabLab, StrojLAB, Formule student či BUT Chicken Wings a zapojit se mohou do řady dílen, které si vystavovatelé přichystali.

(zep)

Témata

Související články:
Na začátku je vždycky tužka a papír, říká držitel Red Dot Design Martin Tvarůžek
Student vymyslel novou metodu výroby očních protéz. Tiskne je na 3D tiskárně
Houstone, máme projekt! Doktorandi chystají první vývoj CubeSatu na VUT
Patentovaný systém z VUT na proplachování kanalizace bude pomáhat v Evropě
Model plic pomůže přejít od píchání inzulinu k jeho inhalaci